Grønnegade 15,

3400 Hillerød.

Telefon 72 32 68 20

 

 

 

Faste aktiviteter

Ugeplan for faste aktiviteter
Denne plan kommer fremover i august og januar.                Tag ud og gem.
Mandage
09.00-12.00 Nørklerne Grethe Møller 22124465
09.00-11.30 Découpage Hanne Munkholm 48267198
09.00-11.30 Bordtennis Niels Jørgen Petersen 2212836
09.30-12.00 Videoklubben           Jørgen Bohn  40462438
Lige uger: nye er velkomne. 
10.00-12.00 Billard Niels Madsen 20859745
11.30-14.00 Gospelkor  Old Stars Knud Casper 21721441
12.00-15.00 Nødhjælps-strikkerne: Inge Petersen 51559465
13.00-16.00 Tegning og maling  Bendt Pedersen-(ældresagen) 23729233
14.30-17.00 Malergruppe Jytte Tranberg 30259546
17.30-21.00 Danseklub: Hans Rosenkvist 20440399
Line dance: Begyndere kl. 17.30. Øvede kl. 18.30, standard/Latin, Lancier/folkedans kl. 20:00
Tirsdage
09.00-12.00 Værksted – træarbejde Helge Hemmingsen 22953854
09.00-13.00 Pigegruppen Laila Larsen 61700382
10.00-? Cykelgruppen Ejner Nielsen 20472106
10.00-12.00 Bogklubben  ulige uger  Inger Christensen 48266095
10.00-12.00 Petanque Karl Erik Madsen 27330481
12.30-16.00 Kortspil Whist (ældresagen) Erling Kjærsgård      50454474
13.00-16.00 Tirsdags hyggeklubben Kirsten Olsen 24670292
13.00-16.00 Patchwork Jette Moesgaard 21342890
14:00-15:15 Folkedans Thyge Bøgelund 51511808
13.30-17.00 Center-Bridge Poul Kleiminger 48269629
16.00-20.00 Bridgeklubben "Det sidste stik" Annelise Frederiksen 27582170
Onsdage
09.00-12.00 Værkstedet/ træarbejde Helge Hemmingsen 22953854
Værkstedet kan råde og vejlede, evt. hjælpe med småreparationer
09.00-12.30 Syklub - sycafe Gerda Casper 23301224
10.00-11.15 Fodbold        Selskov stadion Hans Rosenkvist 20440399
10.00-13.00 Slægts-forskning Jane Sommer 20657482
10.00-11.00 Stavgang Ulla Espersen 21330044
10.00-11.00 Spillemandslaug  Gert Hanssen 22416616
Spiller for publikum kl. 11.00 12.00
11.30-14.00 Mandetræf 2  Søren Ederstrøm 23379048
13.00-16.00 Kortspil Whist Karla Jensen 48715697
13.00-16.30 Kortspil Bridge Inger Bøje Nielsen 51532203
14.00-16.15 Højskolesang - ulige uger Anne Pedersen 50922391
14.00-16.00 Musikcafe        lige uger Marianne Nørgaard  Ole Nisbeth 28381775 40166186
16.30-18.00 Seniordans Rita Nielsen 29401754
Torsdage
09.00-12.00 Country band Carl Aage Bastian 30490584
09.00-12.30 Syklub - sycafe Gerda Casper 23301224
10.00-11.00 Jazzkapel Ole Christensen 21453885
Spiller for publikum. Udvalgte torsdage kl. 11.00-12.00
10.00-12.00 Møde i centerbestyrelsen første torsdag i måne-den. Spørgsmål der ønskes behandlet rettes til bestyrelsen 
10.00-12.00 Cykelværksted    
10.00-12.00 Mandeholdet Ernst Jensen 40576718
10.00-15.00 Krolf Susanne Madsen 30259869
12.00-14.00 Repair Cafeen: værkstedet Bjørk Larsen 23109471
13.00-17.00 Kortspil Whist Jesper Østergaard 26816952
14.00-16.00 Kortspil L’hombre  Winnie Bækkelund 48267284
13.30-16.00 Torsdags Banko Edith Blyitgen 20715140
14.00-16.00 Kreativ klub Lise Raymond 24859907
17.00-18.00 Zumba Annett Toyberg 40379222
Fredage
09.00-13.00 Syklub - sycafe Gerda Casper 23301224
10.00-11.30 Stolegymnastik Marianne Nørgaard 28381775
13.00-15.00 Mandetræf sund-hedsfremme Arne Thomsen 24345787
13.00-15.00 Skak Ole Christensen 20319944
16.00-17.00 Fredagsbar    
Søndage
13.30-17.00 Banko    
Efter oplyste datoer

 

Udskriv Email